Jaka drukarka fiskalna do sklepu internetowego?

W ostatnich miesiącach sporo biznesów musiało przenieść się do sieci. Sklep internetowy to jednak nie tylko oferta wielkich sieciówek, ale także niewielkie witryny z produktami niszowymi. W każdym legalnym biznesie potrzebna będzie sprawna drukarka fiskalna, dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa. Jak wybrać taki produkt?

Najważniejsze cechy drukarki fiskalnej

Drukarki fiskalne to urządzenia, które dostępne są niemal w każdym przedsiębiorstwie. Masz do czynienia z nimi w sklepach stacjonarnych, ale także przy zamówieniach internetowych. Zróżnicowane potrzeby sprawiają, że także oferta producentów jest szeroka i mająca trafić do każdego. Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę fiskalną do swojego sklepu internetowego?

W sklepach internetowych najważniejsza jest funkcjonalność urządzeń fiskalnych. Drukarka musi współpracować z systemem komputerowym, na którym będziesz prowadził sprzedaż. Wówczas unikniesz wykonywania niepotrzebnych prac i ręcznego przenoszenia danych pomiędzy urządzeniami. W zależności od wielkości sklepu i ilości prowadzonych transakcji potrzebne będzie także sprawne oprogramowanie i odpowiednia ilość PLU dostosowana do oferty sklepu. Nieco mniejsze znaczenie może mieć w tym przypadku wygląd urządzenia, rozmiary czy sposób wymiany papieru.

Drukarka fiskalna do małych e-sklepów

Dobra drukarka fiskalna to taka, której parametry są dopasowane do potrzeb sklepu. Dlatego, zanim wybierzesz jedno z przypadkowych urządzeń, zastanów się, jakie potrzeby ma Twój biznes. Zacznij od ilości sprzedawanych produktów i tego, jak często będziesz korzystał z takiego urządzenia. 

Prowadzenie sklepu internetowego to wygodny sposób na dodatkowy biznes. W początkowej fazie nie wymaga wiele uwagi, a przy odpowiednim doborze asortymentu i lub systemu dropshoppingu nie będzie wymagał także potężnego wkładu finansowego. Często niewielkie sklepy zakładają osoby, które zajmują się manufakturą lub same wykonują produkty niszowe, skierowane do wąskiej grupy odbiorców. 

W takim wypadku wystarczy kasa fiskalna, która nie musi być droga ani specjalnie rozbudowana, a program sprzedażowy nie będzie jej potrzebny. Paragony fiskalne będziesz drukował kilka razy dziennie, a baza produktów zapewne ograniczy się do kilkudziesięciu. Nic się nie martw, jeśli po pewnym czasie kasa okaże się mało wydajna lub jej baza PLU zostanie wypełniona. Oznacza to, że biznes mocno się rozwinął i możesz pozwolić sobie na zakup innego urządzenia.

Zanim to nastąpi, zwróć uwagę na kasę fiskalną Posnet Ergo, która działa jako kasa fiskalna. Należy do najbardziej funkcjonalnych urządzeń wykorzystywanych w małych biznesach. Jest wyposażona w łatwą w obsłudze i czytelną klawiaturę, a obudowa wykazuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Możesz traktować ją także jako kasę mobilną, na co pozwalają jej rozmiary. Jest intuicyjna w czasie programowania i prosta w obsłudze. Co ważne, żeby wymienić papier do kasy fiskalnej nie potrzeba skomplikowanych procedur. Cała obsługa ogranicza się do włożenia nowej rolki i zamknięcia wieczka.

Jaka drukarka fiskalna do średnich sklepów?

To, co przejdzie w mniejszych sklepach opierających się na niewielkiej liczbie produktów, nie zawsze sprawdza się przy większych biznesach. W średnich sklepach internetowych z reguły sprzedaż odbywa się znacznie częściej, a to z kolei wymaga usprawnienia systemu. Potrzebny Ci system, który nie tylko wystawi paragon, ale także fakturę, a generowanie druków fiskalnych będzie szybkie. 

Dodatkowo musisz zwrócić uwagę na stany magazynowe i na ich podstawie prowadzić zamówienia towaru, aby utrzymać dostępność asortymentu. Nie każdy panel sklepu internetowego jest w stanie wygenerować dokumenty sprzedażowe czy określić stany magazynowe. Dlatego w tym przypadku kasa fiskalna już nie wystarczy i potrzebne Ci będzie urządzenie wspomagające pracę systemu komputerowego. 

Jaka drukarka fiskalna online warta jest polecenia do średniej wielkości sklepu? Zwróć uwagę na drukarkę Posnet TRIO, która ma ciekawą formę i jest bardzo funkcjonalna. Można sterować nią nawet za pomocą smartfona, a mechanizm termicznego drukowania pozwala na szybkie generowanie paragonów i faktur. Drugim urządzeniem wartym uwagi jest drukarka Posnet XL2 o nieco większych rozmiarach. Jest równie funkcjonalna i także możesz kupić ją w nowej wersji – jako  drukarkę fiskalną online. Dodatkowo wyposażona została w wyświetlacz na wysięgniku, co może przydać się w sytuacji, kiedy sklep internetowy jest częścią stacjonarnego.

Rozbudowany sklep internetowy - jak wybrać odpowiednią drukarkę?

Przejdźmy teraz do sytuacji, w której zajmujesz się prowadzeniem dużego sklepu internetowego. Kilkaset transakcji w ciągu dnia i setki tysięcy produktów rozlokowanych w różnych magazynach wymaga zastosowania specjalnej drukarki fiskalnej. W tym wypadku powinna być przede wszystkim zintegrowana z wydajnym systemem komputerowym. Jedynym zadaniem drukarki niech pozostanie właśnie drukowanie dokumentów fiskalnych. 

Jeśli szukasz solidnego urządzenia, tu również powinieneś zwrócić uwagę w stronę urządzeń Posnet. Dobrym rozwiązaniem będzie wspomniana wcześniej drukarka Posnet XL2. Jeśli jesteś w stanie zainwestować w dobry sprzęt nieco więcej pieniędzy, sięgnij po drukarkę Posnet Thermal HD, która uznawana jest za najlepszą drukarkę fiskalną w Polsce. Nie zajmuje wiele miejsca, drukuje szybko i z dużą dokładnością, a w razie potrzeby łatwo będzie zintegrować ją z innymi akcesoriami. 

Obecnie w sklepach internetowych nie ma obowiązku stosowania drukarki fiskalnej online. Jednak wiele z wymienionych urządzeń jest dostępna także w wersji umożliwiającej łączenie z CRK. Jeśli planujesz rozwój biznesu o usługi lub obawiasz się zmian przepisów w przyszłości, możesz zdecydować się na takie urządzenie. Może to ułatwić zdalną komunikację z drukarką. Za każdym razem pamiętaj jednak, że najważniejsza powinna być funkcjonalność urządzenia. 
 
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA