Jaką kasę fiskalną online wybrać 2022?

Potrzeba zakupu kasy fiskalnej dotyczy już coraz większej liczby biznesów. Dobrze dobrane urządzenia nie tylko zapewniają zgodność z przepisami. Stanowią także spore ułatwieniem w realizacji transakcji i ich księgowaniu. Przedstawiamy kilka kas, które mogą być przydatne w Twoim biznesie w 2021 roku.
 

Zmiany w prawie w 2022 roku - czy musisz kupować nową kasę?

Obowiązek wyposażenia swojego biznesu w kasy fiskalne obejmuje coraz większą liczbę przedsiębiorstw. Zmiany dotyczą przede wszystkim firm związanych z usługami. Od ponad roku obowiązek ten spoczywa na przedstawicielach serwisów i warsztatów motoryzacyjnych. Wraz z początkiem roku minął termin, w którym kasy fiskalne Online miały być zamontowane w placówkach gastronomicznych i hotelarskich.

W obecnym 2022 w lipcu mija termin wdrożenia kas online w kolejnych branżach. Lista dziedzin objętych tym obowiązkiem obejmuje między innymi zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, czy pracowników firm budowlanych i remontowych. Dodatkowo kasy fiskalne Online muszą znaleźć się w gabinetach dentystycznych, lekarzy czy prawników. W tym przypadku nie ma co liczyć na ulgi i odroczenie tego obowiązku z powodu pandemii nowego koronawirusa. Dobitnie przekonała się o tym branża gastronomiczna i hotelarska, które pomimo zamknięcia placówek były zmuszone do zakupu kas. 

Jeśli działasz w którejś z wymienionych branży lub dopiero ruszasz z biznesem, musisz pamiętać, że potrzebne Ci będzie urządzenie umożliwiające komunikację z Centralnym Repozytorium Kas. Musisz zatem zastanowić się nie tylko nad jej funkcjonalnością w Twoim biznesie. Rozważ także, w jaki sposób kasa fiskalna będzie połączona z CRK. 
 

Kasy fiskalne Online 2022 - najważniejsze cechy nowych urządzeń

Obecnie coraz chętniej sięgamy po urządzenia elektroniczne. Zakup nowego komputera, tabletu czy smartfona nie napawa nas strachem, a w dobie zamknięcia w domach staje się wręcz niezbędną potrzebą. Natomiast zakup kasy fiskalnej zawsze powoduje strach i obawę przed pomyłką. Tymczasem określając podstawowe potrzeby, można łatwiej wybrać urządzenie. Nie musisz obawiać się decyzji, ponieważ trudno jest popełnić kardynalny i nieodwracalny błąd.

Jeśli nawet nowe kasy fiskalne Online nie będą idealne do potrzeb Twojego stanowiska pracy, z pewnością ich cechy pozwolą Ci spokojnie wykonywać stawiane przed nimi zadania. Jeśli nie miałeś wcześniej kasy w swoim biznesie, niedociągnięcia będą niezauważalne i będziesz lepiej wiedział, na co zwrócić uwagę przy kolejnym zakupie. Jeśli miałeś kasę, pewnie wybór odpowiedniej nie będzie dla Ciebie trudny. 
 

Jak podłączyć kasy fiskalne Online do sieci?

Obowiązek wysyłania raportów i danych do CRK wymaga podłączenia kasy do sieci internetowej. Przede wszystkim kasy fiskalne Online muszą być dostosowane do wysyłki danych do CRK. Dlatego przed wyborem urządzenia należy sprawdzić, czy kasa może stale łączyć się z internetem. Możliwości jest kilka, a do najtańszych rozwiązań należy podłączenie kasy do sieci USB/lan. Wówczas możliwe jest łączenie się z wykorzystaniem sieci internetowej działającej dla całej firmy poprzez router. W kilku przypadkach taka funkcja jest w standardzie kas online. Podłączenie do sieci może wiązać się pewnymi problemami, dlatego użytkownicy często poszukują innych rozwiązań. 

Wysyłanie sygnałów drogą radiową do sieci USN/lan bywa zawodne. Dlatego znacznie większym zainteresowaniem cieszą się kasy, które można podłączyć do Ethernetu. To także lokalna sieć, która jednak łączy urządzenie za pomocą przewodu telekomunikacyjnego. Jest to bardzo stabilne połączenie, które zapewnia skuteczną komunikację nawet przy sporych odległościach czy zmiennych warunkach pogodowych. Także część kas jest standardowo w nią wyposażona. Jednak problem jest z tymi pozostałymi, które nie mają gniazda do podpięcia przewodu. Dlatego dla takiej kasy fiskalnej online musisz szukać innego rozwiązania. 

Niezwykle prosta konfiguracja i możliwość sprawnego podłączenia to już zalety sieci WiFi. Ten sposób na zapewnienie łączności z CRK wybiera coraz więcej przedsiębiorców. Kasy dające możliwość łączenia się z punktem dostępowym WiFi są też najczęściej wybierane do placówek stacjonarnych. 
 

Kasy fiskalne Online z kartą SIM

Nie wszyscy przedsiębiorcy świadczący usługi działają stacjonarnie. Część kosmetyczek, czy fryzjerów wcale nie dysponuje własnym gabinetem, a usługi świadczy w domu klienta lub innym miejscu. Mimo tego spoczywa na nich obowiązek utrzymania połączenia z siecią. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem okazują się kasy fiskalne Online wyposażone w kartę SIM. Dzięki temu działają podobnie do smartfona i zawsze mają dostęp do internetu. 

Ciekawą propozycją takiego urządzenia jest Kasa fiskalna Posnet Mobile Online. Niewielka ręczna kasa może łączyć się za pomocą WiFi lub opcjonalnie za pomocą 3G z karty SIM, w cenie kasy internet opłacony na niemal 7 lat. Urządzenie może być wykorzystywane we wszelkich firmach świadczących usługi w terenie. Można dobrać do niego ładowarkę samochodową, która ułatwi utrzymanie odpowiedniego poziomu baterii w czasie jazdy. Dodatkowo futerał zabezpieczy ją przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. 

Innym urządzeniem, które jeszcze lepiej zaspokoi zapotrzebowanie firm usługowych, jest Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online. To jedyne urządzenie na rynku, które mieści w sobie funkcje kasy fiskalnej i terminala do realizowania płatności kartą. Z jego pomocą będziesz miał wrażenie, że nosisz ze sobą całą kasę fiskalną wraz z drukarką. Z pomocą urządzenia nie tylko wydrukujesz paragon jak na tradycyjnej drukarce. Możesz też przyjąć płatność bezgotówkową podobnie do tradycyjnego terminala. Dodatkowo w razie potrzeby wystawisz fakturę jak przy drukarkach podłączonych do systemów sprzedażowych. Można powiedzieć, że jest to urządzenie 3w1 dające ogromną niezależność wykonawcom usług.
 

Wybór kasy fiskalnej Online z uwagi na charakter świadczonych usług

Samo podłączenie do internetu to najważniejsza kwestia przy kasach online, która rozwiązuje problem zgodności urządzenia z wymaganiami przepisów prawa. Jednak określenie, w jaki sposób kasa będzie przekazywała dane do CRK to dopiero jedno z kryteriów wyboru. Teraz zwróć uwagę na to, żeby urządzenie zapewniało Ci odpowiedni poziom komfortu fiskalizowania transakcji. 

Jeśli prowadzisz duży sklep, stację benzynową czy inny punkt o znacznym ruchu, nie wystarczy standardowa drukarka. Musisz wybrać urządzenie dostosowane do dużych obciążeń. Powinno być niezawodne i bezawaryjne, a sam proces generowania wydruku dokumentu fiskalnego musi przebiegać szybko. Propozycją drukarki podłączonej do systemu sprzedaży jest Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD Online. Urządzenie jest praktycznie bezawaryjne i błyskawicznie drukuje nawet bardzo skomplikowane wydruki. Ponadto można ją łatwo zintegrować z systemem sprzedaży i innymi akcesoriami także za pomocą złącza Ethernetu. 

W hurtowniach czy sklepach zajmujących się sprzedażą detaliczną nie jest tak bardzo potrzebne tempo drukowania paragonów. Duża Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL2 Online może drukować na rolkach o większej szerokości. Można również wybrać odpowiedni wyświetlacz, który przyda się także przy sprzedaży detalicznej. Podobnym urządzeniem jest Drukarka fiskalna ELZAB Mera ONLINE, która sprawdza się również w sklepach i marketach. Oba urządzenia są wyposażone zarówno w wejścia na Ethernet, jak i mają możliwość odbierania sygnału WiFi. 

Małe sklepy o niewielkim ruchu mogą być wyposażone w kasę z wbudowaną drukarką. Dzięki temu niepotrzebny jest dodatkowy komputer do prowadzenia sprzedaży. W sklepach spożywczych, branżowych czy internetowych może przydać się Kasa fiskalna Posnet Bingo MAX z dużą ilością funkcji i dająca sporo możliwości. Innym urządzeniem wartym uwagi jest Fawag Lite Online. Ta jest bardzo łatwa w obsłudze, ma niewielkie rozmiary, a po podłączeniu kasetki na gotówkę i skanera może stanowić kompletne wyposażenie sklepu. Jeśli nie pasuje Ci żadna z wcześniejszych, możesz rozważyć zakup kasy Farex Pro 600

Pozostają jeszcze niewielkie kasy dla firm usługowych. Wcześniej wymieniono kilka takich urządzeń, jednak w asortymencie FisCash znajdują się także Elzab K10 Online wyposażona w ekran dotykowy czy niskobudżetowa Kasa Fiskalna Aclas Kos Online. Podczas wyboru musisz pochylić się nad funkcjonalnością danego urządzenia, które zapewni Ci spokojną i sprawną obsługę swoich klientów. 
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA