Ranking kas fiskalnych 2022

Od kas i drukarek fiskalnych oczekuje się coraz więcej. Nie tylko mają za zadanie usprawnić pracę punktów usługowych lub handlowych. W myśl przepisów obowiązujących od połowy 2019 roku wiele przedsiębiorstw musi dysponować kasami mającymi stały dostęp do internetu. Jaką kasę fiskalną wybrać, żeby spełniła rosnące wymagania biznesu? Przedstawiamy ranking kas fiskalnych 2021.

Dobra kasa fiskalna, czyli jaka?

Przygotowując poniższe zestawienie, braliśmy pod uwagę kasy, które dotychczas cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Wszystkie spełniają wymaganie związane z kasami online i umożliwiają wysyłanie danych do CRK. Daje to pewność, że przez najbliższe lata spełnią wszystkie wymagania związana z rozliczaniem się z instytucjami skarbowymi. Ponadto kasy pochodzą od sprawdzonych i renomowanych firm, dlatego ich jakość nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Wbrew opinii niektórych sprzedawców dobra kasa fiskalna to niekoniecznie urządzenie najdroższe dysponujące ogromną ilością funkcji. Może się bowiem okazać, że w Twoim biznesie nie uda się wykorzystać nawet części tych możliwości. Przed zakupem zwróć uwagę na to, żeby kasy dysponowały funkcjami dopasowanymi do potrzeb danego punktu i prowadzonej w nim działalności. Może się okazać, że wystarczy Ci prosta kasa lub drukarka fiskalna o określonych funkcjach i parametrach.

Najpopularniejsi producenci kas i drukarek fiskalnych

Obserwując obecny rynek urządzeń fiskalnych, można zauważyć, że przyszłość należy do rodzimych producentów. W każdym rankingu i zestawianiu wśród najlepszych kas fiskalnych znajdują się propozycje firm założonych i działających na terenie polski. Do liderów rynku należą Posnet, Novitus czy Elzab. Wielu importerów kas fiskalnych w ostatnich latach wycofało się z polskiego rynku, co wpłynęło także na wzmocnienie trzech wymienionych firm. 

Jeśli cenisz producentów spoza naszego kraju, także możesz znaleźć kilka firm, które należą do czołówki. Na uwagę zasługują urządzenia tureckiej firmy EDATA, która ma przedstawicielstwa w wielu krajach Europy. Ze wschodu europy pochodzą kasy cenionego bułgarskiego producenta Datecs. Możesz mieć na względzie również tajwańskie kasy fiskalne Aclas. W opinii rodzimych specjalistów, sprzedawców i przedsiębiorców wszystkie one stanowią jedynie alternatywę dla polskich producentów.

Dlaczego rodzime urządzenia są tak konkurencyjne? Wśród zalet należy wymienić przede wszystkim wysoką jakość urządzeń i ich trwałość. Może kasy fiskalne nie są tak tanie, jak tajwańskie czy tureckie urządzenia, jednak dominują nad nimi parametrami. Dają dużo więcej możliwości technicznych, a ich design wyznacza standardy w całej branży. 

Sprowadzanie kas z zagranicy może generować dodatkowo koszty już na etapie wprowadzania do stosowanie sprzętu. Na uwagę zasługuje również niezawodne i właściwie opracowane oprogramowanie w języku polskim rodzimych kas fiskalnych. Ważną cechą jest możliwość serwisowania urządzeń na terenie naszego kraju. W znacznym stopniu przyspiesza to procesy reklamacyjne i ułatwia serwisowanie urządzeń u klienta.

Kasy i drukarki fiskalne na które warto zwrócić uwagę

Pora przejść do prezentacji kilku najlepiej sprzedających się urządzeń, które mają szansę poprawić swoje wyniki w 2021 roku. Od lat w czołówkach rankingów popularności plasuje się kasa fiskalna Posnet Ergo. Nowa wersja tego urządzenia umożliwia łączenie się online, dzięki czemu spełnia wszystkie wymagania stawiane przed nowymi kasami. Ceniona jest za niewielkie wymiary i modułową konstrukcję, która charakteryzuje się także nowoczesnym designem. Pomimo niewielkich rozmiarów kasa ma wiele opcji i umożliwia stworzenie całego systemu kasowego. Jest kompatybilna z innymi urządzeniami, dzięki czemu sprawdza się także w średnich punktach handlowych. 

W wielu systemach rozliczanie przeprowadzane jest z użyciem systemu komputerowego. Wówczas potrzebna będzie jedynie dobra drukarka fiskalna o szybkim procesie drukowania. Posnet XL2 Online to najpopularniejsze urządzenie w tej kategorii. Cenione jest za kompaktowe wymiary czytelny wyświetlacz, który można skierować w stronę klienta, a także błyskawiczne wydruki. Dodatkowo użytkownicy doceniają łatwą obsługę i możliwość wyboru pomiędzy różnymi szerokościami wydruków. Ta prosta drukarka fiskalna dobrze współpracuje niemal z wszystkimi systemami sprzedaży.

Wśród specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do punktów o największym natężeniu ruchu dominuje najbardziej niezawodna wśród drukarek fiskalnych Posnet Thermal HD również w wersji online. Z uwagi na ogromną bazę PLU i możliwość drukowania wielu informacji na paragonie warto zwrócić uwagę na drukarkę Elzab Mera, polecana szczególnie do punktów aptecznych. Zaletą jej jest możliwość drukowania wycen recept. Łatwa obsługa, błyskawiczne drukowanie i automatyczne ucinanie paragonów to główne zalety tych urządzeń. Użytkownicy doceniają w Elzab Mera także obszerny wyświetlacz, na którym można ustawić nawet do ośmiu grafik. Szczególnie sprawdza się to w punktach sprzedaży należących do sieci, ponieważ dobrze widoczne jest logo firmy. 

Dla każdego przedsiębiorcy pojęcie dobra drukarka fiskalna czy kasa może określać inne urządzenie. Może się okazać, że żadne z wyżej przedstawionych urządzeń nie spełnia wymagań Twojego biznesu. W asortymencie sklepu FisCash znajdziesz wiele innych typów kas, które mogą lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Jeśli nie jesteś pewien, która kasa fiskalna będzie odpowiednia, możesz liczyć na pomoc naszych konsultantów.
 
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA