Jaka kasa online dla branży fitness?

Od połowy 2021 roku branża fitness musi rozliczać swoje usługi za pomocą kas fiskalnych online. Dla niektórych placówek może to być okazja do wymiany starszej kasy na nowe urządzenie. Jaką kasę wybrać, żeby korzystanie z niej nie było źródłem problemów, tylko poprawiło funkcjonalność klubu sportowego?
 

Obowiązek kasy fiskalnej online - przepisy

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się na temat obowiązku rozliczania firm za pomocą kasy fiskalnej online. Obejmowane są nim kolejne branże świadczące rozmaite usługi. Po warsztatach mechanicznych czy zakładach kosmetycznych przyszedł czas na branżę fitness. Od 1 lipca 2021 roku wszystkie placówki fitness, siłownie i kluby sportowe muszą rozliczać się za pomocą kas mających połączenie z CRK. W niektórych mniejszych klubach oznacza to rewolucję. W większych może być okazją do wymiany starych urządzeń na bardziej funkcjonalne.
 
Konieczność wyposażenia w kasy dotyczy wszystkich obiektów, które mają służyć poprawie kondycji fizycznej. Przepisy pozostawiają pewną lukę, ponieważ rozliczeniu muszą podlegać jedynie usługi świadczone w zakresie wejścia. Chodzi zatem o jednorazowe wejściówki, opłaty startowe, tak zwane wpisowe, czy karnety na określony czas. Jest to furtka dla mniejszych klubów. Kasa nie jest potrzebna przy sprzedaży detalicznej, jeśli dochód nie przekracza 20 tysięcy złotych miesięcznie.
 
Oczywiście jasne jest, że bardziej przedsiębiorcze osoby znajdą wiele możliwości na ominięcie tych przepisów i prowadzenie działalności w sposób, który nie zmusza do montażu kasy fiskalnej online. Jednak jest to bardzo karkołomne i wymaga poświęcenia temu sporo uwagi. Musisz liczyć się także z kontrolami i koniecznością zestawienia własnej interpretacji przepisów z wątpliwościami urzędników skarbowych. Dlatego zastanów się, czy korzystniejsze nie będzie wyposażenie swojej placówki fitness w odpowiednią kasę i drukarkę fiskalną.
 

Jaka powinna być kasa fiskalna dla klubów fitness?

Decyzja o inwestycji w kasę fiskalną zapadła? Pora zatem na przegląd asortymentu i wybór urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w branży fitness. W pierwszej kolejności zastanów się, co będzie potrzebne w Twoim klubie. To pozwoli łatwiej dobrać urządzenie pasujące do Twoich oczekiwań.
 
W dużych placówkach i siłowniach zrzeszonych w większych sieciach wszystkie obiekty połączone są z jednym systemem rozliczeń. Cała fiskalizacja odbywa się tam za pośrednictwem komputera. Dlatego do prawidłowego rozliczania będzie potrzebna jedynie sprawna drukarka fiskalna. Dzięki niej możesz wydrukować imienne potwierdzenie jednorazowego wejścia, paragon czy inne druki fiskalne.
 
Jeśli interesuje Cię dobra drukarka fiskalna, zwróć uwagę na drukarkę fiskalną ELZAB Mera ONLINE. Urządzenie pozwala na szybkie i sprawne drukowanie wielu różnych druków. Wyposażona jest w wyświetlacz o regulowanym kącie ustawienia. Dzięki temu klient zyskuje informację o należności, a także dacie i godzinie. Na wyświetlaczu może pojawiać się do ośmiu grafik. Możesz na stałe emitować logo, co jest zalecane szczególnie przy większych sieciach. Drukarkę można podłączyć do dowolnego systemu kasowego, ponieważ obsługuje większość typów połączeń.
 
Nawet duże sieci nie dokonują wszystkich rozliczeń za pośrednictwem jednego systemu. Powszechna jest sytuacja, w której cała sprzedaż odbywa się poza systemem odpowiedzialnym za wejściówki i karnety. Jeśli chcesz w swojej siłowni sprzedawać sprzęt sportowy, odżywki czy napoje, musisz zamontować w niej oddzielną kasę fiskalną online.
 
W tym wypadku warto polecić średnie kasy online o uniwersalnym charakterze i zastosowaniu. Jednym z takich urządzeń jest kasa fiskalna Posnet Revo o niewielkich rozmiarach i przejrzystym interfejsie. Urządzenie drukuje paragony z wybraną grafiką, zapamiętuje do 15 tysięcy kodów PLU i można zintegrować ją z innymi akcesoriami kasowymi. Ten sprzęt wyposażono w podświetlaną klawiaturę, co sprawdzi się w ciemnych pomieszczeniach w klubach. Kasa ma prosty wygląd, a dostępna jest w sześciu różnych kolorach. Możesz dobrać obudowę do kolorystyki dominującej w klubie albo sięgnąć po którąś z uniwersalnych propozycji.
 

Kasa fiskalna online dla małych klubów, obiektów i trenerów

Szeroko pojęta branża fitness to nie tylko duże siłownie sieciowe, czy kluby sportowe. To także małe kameralne kluby często działające przy szkołach lub domach kultury. Sporym zainteresowaniem w ostatnich pandemicznych miesiącach cieszą się kontenery morskie zaaranżowane na siłownie. W nich mieści się zaledwie kilka osób, a często wynajmowane są przez trenerów personalnych. Sami trenerzy i sposób ich rozliczania to kolejny temat, o którym można rozmawiać godzinami. Nie zawsze rozliczają się z klubem, na którego terenie działają, dlatego sami muszą wyposażyć się w kasę.
 
Jeśli któraś z wymienionych gałęzi branży fitness jest Ci bliska, sprawdź odpowiednie urządzenia, które mogą być pomocne. Jakie cechy powinien mieć taki sprzęt? Przede wszystkim musi to być tania kasa online, której zakup nie zburzy budżetu klubu czy działalności. W grę nie wchodzi raczej urządzenie stacjonarne, ponieważ drukowanie paragonów byłoby uciążliwe. Musisz zastanowić się nad tym, czy kasa nie powinna być zintegrowana z terminalem płatniczym. To także pozwoli Ci ułatwić rozliczenie i przekonać do siebie klientów.
 
W małych klubach sportowych, niewielkich siłowniach czy wspomnianych kontenerach dobrze sprawdzi się przenośna kasa fiskalna Posnet Ergo Online. Urządzenie łączy się z CRK, może drukować paragony i ma pojemną bazę kodów PLU. Zaletą jest pojemna bateria, dzięki której, przy niewielkim ruchu wystarczy ładować urządzenia raz dziennie. Kasa fiskalna online jest łatwa w obsłudze, nie sprawi Ci kłopotu nawet wymiana papieru.
 
To, co wystarczy w klubach stacjonarnych czy salach ćwiczeń nie zawsze sprawdza się przy klubach działających przy szkołach. Najczęściej całe biuro w takich miejscach stanowi ławeczka sportowa lub skrzynia, na której trener rozkłada dokumenty. Dlatego kasa fiskalna nawet przenośna w takiej formie jak Posnet Ergo Online nie zda egzaminu. Tu potrzebne będzie coś mniejszego, dzięki czemu możliwe będzie rozliczanie się z uczestnikami natychmiast po zajęciach. Jeśli kasa będzie wyposażona w terminal płatniczy, tym lepiej dla trenera.
 
Interesuje Cię najmniejsza na rynku kasa fiskalna z terminalem? Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online to urządzenie doskonale odpowiadające na wspomniane potrzeby trenerów. Sprawdzi się także u trenerów personalnych i w miejscach, gdzie sale ćwiczeń są jedynie wynajmowane na kilka godzin. Kasa mieści się w dłoni, dzięki wymiarom 15 x 8 cm. Można nosić ją w plecaku, dzięki czemu nie sprawi problemu wzięcie jej ze sobą na trening.
 
Niewielki rozmiar to nie jedyna zaleta urządzenia. POSPAY Online łączy w sobie trzy różne akcesoria fiskalne, czyli kasę, drukarkę paragonów i terminal do obsługi kart płatniczych. Będziesz mógł zatem łatwo się rozliczyć z uczestnikami i ułatwić im dokonanie wpłaty dzięki terminalowi. Trudno Ci będzie znaleźć na rynku urządzenia o podobnej funkcjonalności zamknięte w tak niewielkiej obudowie. Kasoterminal sprawdza się w wielu branżach usługowych, dlatego znajdzie dla siebie miejsce także w branży fitness.
 
Usługi świadczone przez branżę fitness są bardzo zróżnicowane. W miejscach służących poprawie kondycji fizycznej obowiązują różne zasady, płatności i świadczone są odrębne usługi. Nie można zatem powiedzieć, że któraś kasa nadaje się dla branży, a inne nie będą odpowiednie. Nasze propozycje powinieneś potraktować jako bazę wyjściową do wyboru własnego urządzenia. Najważniejsze jest, żeby kasa była funkcjonalna i ułatwiała pracę.
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA