Najlepsza kasa Online dla lekarza

Nowe przepisy prawne zmuszają branżę usług medycznych do zapoznania się z kasami fiskalnymi. Żeby obowiązkowe urządzenia stały się też funkcjonalne i nie wymuszały rozliczeń na piechotę, musisz poświęcić trochę czasu na ich wybór. Podpowiadamy, czy wybrać tradycyjne stacjonarne drukarki podłączone do systemu sprzedaży, czy niewielkie kasy fiskalne przenośne. Czym się kierować w trakcie wyboru takiego urządzenia?
 

Kasy fiskalne w kolejnych branżach

Od początku lipca 2021 roku wchodzą w życie przepisy, które nakładają obowiązek wyposażenia w kasy fiskalne przedstawicieli kolejnych branży. Po serwisach samochodowych i całej branży gastronomicznej czy hotelarskiej przychodzi pora między innymi na branżę medyczną. To w niej obowiązkiem stanie się wyposażenie gabinetu w kasy fiskalne przenośne lub stacjonarne, które będą się łączyły z CRK. Dzięki temu łatwiejsze stanie się kontrolowanie transakcji i uszczelnienie systemu podatkowego. 

Obowiązek obejmuje przede wszystkim prywatną praktykę lekarską.. Potrzeba zakupu nowych kas spoczywa na właścicielach prywatnych gabinetów lekarzy oraz specjalistów i dentystów. Obowiązek spoczywa także na tych, którzy świadczą usługi z dojazdem. W tym przypadku potrzebne są kasy fiskalne przenośne z odpowiednim dostępem do sieci.

Warto zaznaczyć, że branża medyczna ma swoją charakterystykę i specyficzny tryb pracy. Trudno tutaj mówić o sporym ruchu i potrzebie szybkich drukarek fiskalnych. Najczęściej oferta zamyka się do jednej lub kilku usług, dlatego wydrukowanie paragonu czy faktury może być zainicjowane w systemie sprzedaży. Raczej nie stosuje się oddzielnych drukarek fiskalnych, chyba że dotyczy to dużych punktów szpitalnych lub przychodni. 
 

Charakterystyka kas fiskalnych w gabinetach lekarskich

Jeśli zabierasz się za wybór kasy fiskalnej online do swojego gabinetu, nie bierz dowolnego urządzenia. Także nie kieruj się jedynie względem cenowym w myśl zasady, że skoro jest to obowiązek, to najlepiej poświęcić na niego minimum środków. Wówczas może się okazać, że sięgniesz po kasę całkowicie niefunkcjonalną, której obsługa będzie pochłaniała sporo czasu. Wówczas nie tylko zniechęcisz się do tego typu urządzeń, a dodatkowo zmarnujesz wiele czasu.

Przede wszystkim wybierz urządzenie, które będzie pasowało do charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności. W placówkach stacjonarnych o dużym ruchu, jak kliniki, szpitale czy przychodnie zainwestuj w drukarki fiskalne. Możesz podłączyć je do systemu sprzedaży, co ułatwi drukowanie dokumentów fiskalnych. Co ciekawe, drukarki fiskalne mogą także tworzyć dokumenty niefiskalne, co przyda się w czasie drukowania dokumentów potwierdzających termin wizyty. 


Kolejnym typem działalności są prywatne gabinety dentystyczne czy miejsca przyjmowania lekarzy specjalistów. W tych obiektach także można postawić na kasy fiskalne z drukarką. Jedną z propozycji takiego urządzenia będzie Kasa Posnet Ergo Online poręczne urządzenie z wąskim paskiem do drukowania paragonów nie zajmie wiele miejsca na biurku czy szafce. Możliwość łączenia się za pomocą sieci LAN, WIFI i GSM sprawia, że łatwo możesz dostosować ją do warunków panujących w gabinecie. 

Pozostają jeszcze usługi świadczone w miejscu zamieszkania klienta. To szczególnie dotyczy praktyki lekarskiej i medyków dojeżdżających do klienta. W takim przypadku najlepsze będą kasy fiskalne przenośne, które mogą korzystać z internetu w dowolnym miejscu. Dobrze będzie, jeśli będą w stanie realizować płatności bezgotówkowe, co poprawi konkurencyjność Twoich usług. 

Doskonałym przykładem urządzenia, które świetnie sprawdza się przy tego typu usługach, jest Kasa fiskalna Posnet Mobile Online.lub Kasoterminal Pospay  Te urządzenia ą prawdziwym przebojem branży usług świadczonych u klienta. Są to najmniejsze kasy fiskalna, która łączą się z siecią za pomocą WiFi lub karty SIM. Jednocześnie kasoterminal płatniczy Pospay to jedyne urządzenie na rynku, które nie jest tylko kasą fiskalną i drukarką. To także terminal płatniczy z pomocą którego można wykonywać płatności kartą lub blikiem. Tego typu kasy fiskalne przenośne sprawdzą się także jako element wyposażenia dentystów lub lekarzy, którzy pracują w kilku gabinetach. Ułatwi to prowadzenie rozliczeń bez potrzeby korzystania z pożyczonych urządzeń.  

Jak widzisz, wybór w sklepie FisCash jest bardzo duży i z łatwością możesz dobrać odpowiednie urządzenia. Wiele z nich ma szansę okazać się nie tylko uciążliwym obowiązkowym urządzeniem, ale także poprawi funkcjonalność gabinetu. W razie wątpliwości możesz skontaktować się z ekspertami z naszego sklepu, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie. 


 
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA