Kasy online dla prawnika

Przedsiębiorcy prowadzący usługi lub sprzedaż na rzecz osób prywatnych już od dawna posługują się kasami fiskalnymi. Jednak w ostatnich dwóch latach na wiele branży związanych z usługami nałożono obowiązek stosowania kas online. W najbliższym czasie obowiązek ten dotknie także kancelarii prawniczych. Podpowiadamy, jakie kasy fiskalne najlepiej sprawdzą się w kancelariach.
 

Obowiązek kas fiskalnych online w kancelariach prawniczych

Kasy fiskalne służą do rozliczania transakcji pomiędzy podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą a klientem prywatnym. Jednak w ostatnich latach na przedsiębiorców nałożono także inny obowiązek. Mianowicie punkty świadczenia usług muszą być wyposażone w kasy online. Takie urządzenia muszą mieć stale zapewnioną łączność z internetem i na bieżąco przekazują raporty fiskalne do CRK. Pozwala to organom skarbowym łatwiej kontrolować przedsiębiorców.

W związku z pandemią koronawirusa wiele terminów obowiązkowego wdrożenia tych kas zostało wydłużonych. Można jednak się spodziewać, że obecne są ostateczne i trudno liczyć na kolejne wydłużenie ostatecznej daty obowiązkowego wdrożenia. Przekonała się o tym dobitnie branża hotelarska i gastronomiczna. Pomimo zakazu funkcjonowania i faktycznego zamknięcia tych branży przez rząd, nikt nie zwolnił restauratorów z obowiązku wyposażenia swojego biznesu w kasy online. Trudno przypuszczać, żeby inny los spotkał właśnie prawników. 

Wybierając kasy fiskalne do swojej kancelarii, nie tylko zwróć uwagę a to, żeby gwarantowały połączenie z CRK. Zadbaj też, żeby nowe narzędzie poprawiło funkcjonalność Twojego gabinetu czy kancelarii. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać dodatkowego czasu na prowadzenie rozliczeń, czy fakturowanie. Im bardziej funkcjonalna kasa, tym łatwiej wykonasz na niej wszystkie potrzebne zabiegi. 
 

Kasy fiskalne w kancelariach prawniczych

Każdy biznes wymaga oddzielnego podejścia także w kwestii zakupu kas online. W gabinecie radcy prawnego czy kancelarii adwokackiej nie sprawdzi się kasa, która okazuje się znakomita w supermarketach czy na stacjach benzynowych. Tutaj ruch klientów nie jest intensywny, często okazuje się bardzo regularny i posegregowany. W związku z tym kasy fiskalne także nie mają przed sobą stawianych bardzo dużych wymagań. Nie muszą pracować bardzo szybko, unika się także dodatkowych drukarek fiskalnych.

Do gabinetu prawnika potrzebna będzie kasa fiskalna, która ma wbudowaną drukarkę. Nie musi mieć bardzo rozbudowanej bazy towarów, ponieważ często prawnicy wszystkie czynności księgują jako usługa prawnicza czy radcowska. Nieco bardziej istotna jest potrzeba wyposażenia urządzenia w czytnik kart płatniczych, co daje możliwość prowadzenia transakcji bezgotówkowych. Może to być dodatkowe urządzenie, jednak na rynku dostępne są kasy, które wyposażone są już w taki moduł.

Jakie kasy fiskalne można polecić do kancelarii prawniczej? Bardzo dobrym urządzeniem jest Kasa fiskalna Posnet Ergo Online, która sprawdzi się nie tylko w branży prawniczej. Może być też stosowana w innych miejscach, a nawet w kancelariach, gdzie działa jednocześnie kilku radców. Może komunikować się z CRK bezprzewodowo lub za pomocą kabli łączących ją z siecią Ethernet. Dodatkowo można do niej podłączyć terminal płatniczy, a także inne akcesoria ułatwiające realizację transakcji. 

Nieco mniejszym urządzeniem jest Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online. Niewielkie rozmiary nie oznaczają, że urządzenie jest mniej funkcjonalne. To nie tylko kasa fiskalna z możliwością drukowania paragonów. W urządzenie wbudowany jest także terminal, dlatego za pomocą jednej kasy można realizować transakcje i pobierać za nie płatności metodami bezgotówkowymi. Kasa ma bardzo przejrzysty ekran dotykowy, który pozwala szybko i sprawnie księgować każdą transakcją. Jego niewielka waga i mobilność sprawiają, że można stosować go także w mobilnych punktach. Jeśli istnieje potrzeba spotkania się z klientem na neutralnym gruncie, można zabrać ze sobą urządzenie, żeby sfinalizować transakcję.

Jak widzisz, obowiązek wyposażenia swojego gabinetu w kasę online nie musi kojarzyć się jedynie z utrudnianiem życia. Świadczy o tym choćby wspomniany kasoterminal, który funkcjonalnością może przebić wiele większych urządzeń. Żeby jednak kasa była w pełni funkcjonalna, warto poświęcić trochę czasu na jej wybór. Jeśli potrzebujesz konsultacji i pomocy przy wyborze, skontaktuj się ze specjalistami z FisCash i poznaj lepiej ofertę sklepu. 
 
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA