Jaka kasa fiskalna dla fryzjera i kosmetyczki

O fiskalizacji punktów zajmujących się usługami kosmetycznymi zrobiło się dosyć głośno w ostatnich miesiącach. Wszystko przez nowe przepisy, które dotykają między innymi branży beauty. W wielu salonach kosmetycznych od dawna działa już kasa fiskalna z terminalem płatniczym, do innych takie urządzenia dopiero dotrą. Pewne jest, że urządzenia fiskalne w salonach piękności wzbudzają spore zainteresowanie. Jak wybrać kasę, która dobrze spełni potrzeby tej branży?

Obowiązek rozliczania się za pomocą kasy online 

Od połowy 2019 roku zaczęły wchodzić w życie zapisy zawarte w ustawie o kasach fiskalnych online. Ten akt prawny nakłada na wybranych przedsiębiorców obowiązek wyposażenia swojego punktu usługowego w urządzenie fiskalne, które zapewni stałą łączność online. W ten sposób w każdej chwili mogą wysyłać raport z dokonanych transakcji do Centralnego Repozytorium Kas. Takie przepisy mają na celu uszczelnienie systemu podatkowego i wyeliminowanie szarej strefy. 

Obowiązek wprowadzania kasy fiskalnej online stopniowo dotykał kolejne branże. Choć z powodu pandemii termin wprowadzenia urządzeń w branży beauty przełożono o kilka miesięcy, to jednak nie został on odwołany. Wszystkie zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne muszą być w wyposażone w nową kasę od lipca 2021 roku. Przepis dotyczy małych i dużych firm, a także przedsiębiorców, którzy świadczą usługi w domu u klienta. 

Urządzenia do salonów stacjonarnych

Jeśli Twoja kasa nie spełnia nowych wymagań, musisz zainteresować się wymianą urządzenia. Podobnie, jeśli dotychczas nie używałeś kasy, a nowe przepisy będą dotyczyły Twojego biznesu. Jednak kasa fiskalna online wcale nie musi kojarzyć się z urządzeniami trudnymi w obsłudze. Swoim wyglądem również nie musi psuć estetyki pomieszczenia ani zajmować wiele przestrzeni. Poniżej przedstawiamy urządzenia, które nie tylko są bardzo funkcjonalnymi maszynami fiskalnymi. Na tle konkurencji wyróżniają się również doskonałym wyglądem. 

Pierwszym przykładem jest kasa fiskalna online FAREX PRO 300. Produkt wyróżnia się unikalnym kształtem, dzięki któremu z daleka zupełnie nie przypomina urządzenia kasowego. Ergonomiczna budowa i przestronny panel z klawiszami wpływają na stosunkowo łatwą obsługę. Ponadto produkt jest bardzo funkcjonalny i bez problemu można dostosować go do indywidualnych potrzeb salonu. Bez problemu można zintegrować kasę z innymi urządzeniami. Kasa fiskalna z terminalem płatniczym jako urządzeniem peryferyjnym umożliwia płatność w niemal każdy sposób. 

Druga z prezentowanych maszyn to kasa fiskalna ELZAB K10 ONLINE BT/ WiFi RÓŻ/BIAŁY. Już sama kolorystyka urządzenia fiskalnego sprawia, że wielu właścicieli salonów kosmetycznych nie chce żadnego innego. Antypoślizgowa obudowa, możliwość przenoszenia urządzenia czy zintegrowania go z innymi akcesoriami sprawdzi się w każdym salonie. Także oprogramowanie urządzenia jest warte uwagi. Prezentowana kasa fiskalna online daje możliwość usprawnienia pracy poprzez definiowanie klawiszy. Dodatkowo umożliwia łatwe świadczenie rabatów, co sprawdza się przy obsłudze stałych klientów. 

Mobilne kasy fiskalne 

Usługi fryzjerskie i kosmetyczne to nie tylko stacjonarne punkty usługowe. Wiele usług świadczonych jest w domu klienta lub wyznaczonym przez niego miejscu. Przygotowania do ślubu, praca dla większej ilości osób czy po prostu brak czasu ze strony klientów sprawiają, że coraz więcej salonów beauty dojeżdża do klienta. Rozwój branży w tę stronę i chęć szybkiego rozliczania się z klientem sprawiły, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się mobilna kasa fiskalna online. 

Kasa fiskalna Posnet Mobile Online to jedno z najpopularniejszych mobilnych urządzeń. Korzystają z niego nie tylko fryzjerzy i kosmetyczki, ale także wszystkie podmioty, które mają potrzebę zrealizowania płatności u klienta. Sprawdza się podczas dowozów posiłków czy wśród kurierów. Ponadto stosowana jest w wielu punktach usługowych, w których brak miejsca na pomieszczenia biurowe. Chwalą sobie ją właściciele zakładów mechaniki samochodowej, wulkanizatorzy czy pracownicy obsługi płatnych parkingów oraz przede wszystkim lekarze. 

Największą zaletą wspomnianego sprzętu są jego niewielkie rozmiary. Kasa Posnet Mobile jest najmniejszym urządzeniem dostępnym i produkowanym w naszym kraju. Trudno znaleźć także zagraniczną kasę z podobną ilością opcji, która mogłaby konkurować wymiarami. Urządzenie drukuje paragony, jest łatwe w obsłudze, a wyposażone w skórzany futerał okaże się odporne na zabrudzenia. Dodatkowo sięgając po kasę ze sklepu FisCash, można wybrać opcję z dodatkowym opłaconym pakietem internetowym na sześć lat. 

Pandemia nowego koronawirusa wywarła na naszym społeczeństwie spory wpływ. Jednym z efektów jest coraz większa chęć do płatności kartą. Zaoferowanie takiej opcji klientom wraz z możliwością dojazdu może okazać się bardzo konkurencyjne. Oczywiście na rynku także znajdują się urządzenia, które pozwalają zaspokoić nowe potrzeby branży.

POSPAY Online to unikalna kasa fiskalna z terminalem płatniczym, która łączy w sobie cechy kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Nie musisz podłączać wielu akcesoriów do urządzenia kasowego, żeby rozliczyć się z klientem. Możesz pobrać opłatę kartą i wydrukować potwierdzenie oraz paragon. Z łatwością wprowadzisz dane do faktury, a w razie potrzeby możesz także wydrukować kupony czy inne wydruki niefiskalne. Dodatkowo niewielkie wymiary kasy fiskalnej z terminalem pozwalają na to, by łatwo można było schować ją do torby i zabrać ze sobą na miejsce.
AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA