Jakie oprogramowania dla małych, a jakie dla średnich firm? - Które rozwiązania będą skuteczne?

Program do zarządzania firmą jest systemem informatycznym, w którym znajdują się narzędzia do prowadzenia księgowości, płac, a nawet analizy danych. Przy wyborze oprogramowania do firmy zwróć uwagę na sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych producentów.

W małych i średnich przedsiębiorstwach do prowadzenia księgowości nie potrzeba bardzo skomplikowanych systemów informatycznych. Jednak często darmowe programy do fakturowania okazują się niewystarczające. Szczególnie w firmach zatrudniających kilku pracowników trzeba wybrać wygodne i funkcjonalne narzędzie. Jakie oprogramowanie wybrać, żeby formalności nie zajmowały wiele czasu i wysiłku?

Czym jest program do zarządzania firmą?

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest rozliczanie się z Urzędem Skarbowym w sposób jasny i przejrzysty. Przy prowadzeniu jednoosobowych działalności i wykonywaniu usług dla jednego lub kilku kontrahentów, trudno o brak przejrzystości. Jednak w bardziej skomplikowanych działalnościach mogą pojawiać się większe problemy. Tutaj z pomocą przyjdą programy do zarządzania firmą.

Co to jest? Program do zarządzania przedsiębiorstwem to system informatyczny, który ułatwia prowadzenie spraw księgowych i kadrowych. Zapewnia automatyzację niektórych procesów, szereguje dokumenty według naszych założeń, a także ułatwia rozliczenie z kontrahentami i Urzędem Skarbowym. Może zajmować się także innymi aspektami działalności jak zamówienia, analiza wyników finansowych itp.

Czym kierować się przy wyborze oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem?

Dobre oprogramowanie do zarządzania to takie, które ułatwia pewne procesy i je usprawnia, a nie powoduje dodatkowych problemów. Dlatego przed wyborem narzędzia zastanów się, czego od niego oczekujesz i w jakich dziedzinach ma Ci pomagać.

Najczęściej programy podzielone są ze względu na rozmiar firmy. Proste programy, dedykowane mikroprzedsiębiorcom i małym firmom, mogą być przydatne przy fakturowaniu i rozliczaniu podatków. W bardziej skomplikowanych, dla średnich przedsiębiorstw, znajdą się dodatkowo rozwiązania pomagające w rozliczaniu z pracownikami i prowadzeniu ich spraw kadrowych. Poszczególne dodatki do systemów informatycznych sprawdzą się przy konkretnych typach działalności jak sprzedaż, usługi czy prowadzenie restauracji.

Jakie oprogramowania na początek? Przegląd oprogramowania dla małych i dużych firm

Na rynku znajduje się tak wiele typów oprogramowania dla biznesu, że znalezienie produktu nie stanowi żadnego problemu. Nieco gorzej wygląda już znalezienie oprogramowania funkcjonalnego, wygodnego i kompleksowego. Dla ułatwienia wyboru prezentujemy oprogramowanie dla małych i średnich firm pochodzące od kilku najlepszych producentów. Wszystkie produkty są objęte opieką serwisową i mogą być okresowo aktualizowane do najnowszej wersji.

Oprogramowanie SYMPLEX

Jeśli potrzebne Ci jest oprogramowanie dla małych firm, bardzo dobrze trafiłeś. Oprogramowanie SYMPLEX dedykowane jest właśnie małym przedsiębiorstwom o różnym profilu działalności. Oferowane są w wariantach dla miniprzedsiębiorstw, wyspecjalizowane do prowadzenia bistro i sprzedaży detalicznej. Sprawdzają się przy prostych rozliczeniach i fakturowaniu, a dedykowane są głównie firmom, które na początek nie chcą inwestować w drogie i skomplikowane produkty.

Oprogramowanie INSERT

Insert oprogramowanie to szereg produktów związanych z programem Subiekt, cieszącym się ogromną popularnością. Firma oferuje oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw w wielu typach. Oprogramowanie INSERT to systemy przeznaczone do sprzedaży, księgowania, rozliczania z pracownikami, a także analizy sytuacji w przedsiębiorstwie. Poszczególne warianty oprogramowania na początek wydają się skomplikowane, jednak po opanowaniu jednego z nich przy wszystkich pozostałych nie będzie już problemu.

Oprogramowanie Asseco

Firma Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i twórcą wielu rozwiązań informatycznych dla biznesu. Narzędzia od tego producenta cieszą się sporą popularnością na obszarze Europy Środkowo-wschodniej. Certum Asseco ma oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także dla rozbudowanych korporacji. W ofercie naszego sklepu znalazło się kilkanaście wariantów oprogramowania Asseco WF do prowadzenia prostych księgowości, rozliczania, analizy, a także obsługi pracowników.

Oprogramowanie PSMobile

Jeśli w Twojej działalności siedziba firmy to tylko miejsce do przechowywania sprzętu i przyjmowania korespondencji, będzie Ci potrzebne oprogramowanie PSMobile. To aplikacja mobilna do kontroli przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca. Została zintegrowana z terminalem i kasą fiskalną Posnet Pospay, a działa na dowolnym urządzeniu wyposażonym w system Android. Z jej pomocą można dostać się do bazy klientów, fakturować pracę w terenie, a także wyznaczać harmonogram zadań. Aplikacje mobilne nazywane mobilnym handlowcem sprawdzają się głównie przy handlu z dowozem do klienta, w usługach i przy serwisowaniu.

Jeśli interesuje Cię jeden z programów, chcesz zainstalować systemy dotykowe POS, lub nie wiesz, jakie oprogramowanie wybrać, skontaktuj się z naszym biurem obsługi. Jesteśmy w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy, także z możliwością rozbudowy o kolejne dodatki.

AllMobileASSECO - WAPROCAS Polska Sp. z o.o. DIGIDIGILAB TRADINGDotykačkaEDATAELOELTRONIKELZABEMARFAREXFAWAGHONEYWELLINNOVAINSERTPOSNETSHARPSYMPLEXTORELLYakudoZEBRA